18-01-2018 tarihinde eklendi, 269 kez okundu.
İslam medeniyetinin cami merkezli bir medeniyet olduğu söylenebilir. Aynı zamanda camiler İslam dünyasının geçmişten geleceğe yansıyan izleri ve şaheserleridir. Ülkemizde ve dünyanın dört bir köşesinde her detayı ince elenip sık dokunularak inşa edilen camilerimiz mevcuttur. Yapımlarından bugüne onlarca ve hatta yüzlerce yıl geçmiş olmasına karşın ilk günkü ihtişamı ile ayakta dururlar.
 
Camilerin ayakta tutulması yardımseverler ve cemaatlere de bağlıdır. Kuşkusuz yardımseverlerin ve cemaatlerin desteği camilerin ihtiyaçlarının karşılanması için elzemdir. Yaşamla dolu yapılar olan camilerin günümüzde en çok ihtiyaç duyulan donatılarından biri de halılarıdır. Kapısından içeriye girdiğimizde rengi ve modeli ile caminin atmosferine bütünlük katan cami halısına ayak basarız. Cami halısının rahatlığını ve kalitesini o ilk adımlarımızda hissedebiliriz.
 
Camilerimizde konforlu bir halının varlığı ibadetle geçen zaman dilimleri içinde önemlidir. Hasır ve benzeri yaygıların üzerinde ibadet etmek rahatsızlıklara neden olabilir. Cemaatlerin en rahat ve en konforlu şekilde ibadet edebilmesi adına cami halısı alırken kaliteden taviz vermemek gerekir.
 
Cami halısında kalite demek aynı zamanda camilerin ihtiyaçlarının giderilmesi ve eksiklerin tamamlanması için yardımda bulunanların bağışlarının en uygun şekilde kullanımı demektir. Zira günümüzde her bütçeye uygun farklı cami halısı bulabilmek mümkündür. Fakat cami halısı fiyatları arasından en uygun olanı seçmek ise bazı riskleri ortaya çıkarabilir. Çok uygun fiyatla alacağımız bir ürün kalitesiz, konforsuz ve dayanıksız olabilir. Kısa sürede deforme olup renk bozulmaları verebilir. Böyle bir alışverişte bulunmak uzun vadede düşünüldüğünde ciddi zararları da beraberinde getirir.
 
Etiketler: kaliteli cami halısı, cami halısı fiyatları, cami halı modelleri