01-12-2017 tarihinde eklendi, 242 kez okundu.
Bazı internet mecralarında her ne kadar cami isminin Cebrail, Azrail, Mikail ve İsrafil meleklerinden geldiği ibareleri olsa da Cami kelimesinin Arapça'daki Cemea, "Toplanmak, Cem Etmek" fiili geçmiş zamanından  geldiği biliniyor. "Toplayan, bir araya getiren" anlamı taşıyor. 
 
Yukarıda belirtilen örnekte olduğu gibi internet mecraları doğru bilgiler kadar doğruluğu kesin olmayan bilgilerde içerebiliyor. Tabi ki en doğru kaynağı kullanarak en doğru bilgiye ulaşmakta bu bakımdan önem içeriyor. Bilgi gibi güvenilir kaynakların kullanılması gereken noktalardan biri de cami halısı ve donatılarının temini. İbadetlerimiz için bir araya geldiğimiz camilerimizde kullanılan tüm donatıların temiz, sağlıklı ve hijyenik olması çok önemli. Evlerimizde nasıl ki temizliğe önem veriyorsak camilerde de temizlik ve hijyene önem vermek olmazsa olmazlarımızdandır. 
 
Bu bakımdan düşünülecek olduğunda camilerde birebir temas sağladığımız yegane şeyin cami halıları olduğu unutulmamalıdır. Camilerde üzerinde oturduğumuz ve alnımızı secdeye koyduğumuz cami halısı temizliği ve hijyenikliği, bireysel olduğu kadar toplum sağlığı açısından da değerlendirilmesi ve titiz davranılması gereken bir konudur.
 
Tıpkı doğru bilgiye ulaşmada olduğu gibi camilerimizdeki halıların sağlık ve hijyeni açısından temin tercihinin de güvenilir kaynaklar olması gerekiyor camihalisi.net cami halıları için en güvenilir kaynak olmaya devam ediyor.
 
Etiketler: cami halısı, cami halı modelleri, cami halısı hijyen