21-12-2017 tarihinde eklendi, 235 kez okundu.
Yüzlerce kişiyi bir arada buluşturan mekanların adıdır camiler. Uzaktan bakıldığında ne kadar ihtişam sergiliyorsa kapısından içeri adım atıldığında da aynı ihtişamı sadelikle birlikte sunar camiler. Cami halıları da kutsal mekanların atmosferine renk katmakla kalmaz aynı zamanda camilerin ruhunu yansıtırlar.
 
Cami halısı ya da mescid halısı seçiminde iç mekanda kullanılan objelerden ya da boya renklerinden yola çıkılabilir ancak bu objelerin kalıcı objelerden seçilmesi önemlidir. Aksi takdirde değişebilecek objeler gelecekte cami halısını yalnız bırakabilir ve yeni objelerle uyumsuzluk söz konusu olabilir. Cami halısı firmalarının sunduğu renk ve modeller arasında yün cami halısı, seccadeli cami halısı ve saflı cami halısı gibi birçok cami halısı modeli bulunmaktadır. Modeller arasında karar vermek kimi zaman zorlaşabilir. Bu tür durumlarda iç mekan tasarımları konusunda bilgi sahibi kişilerden yardım alınabilir. Yahut cami halısı firmalarının uzman personellerinin de görüşlerine başvurulabilir.
 
Camilerimizdeki halı seçimi sadece günlük değil uzun vadede ki değişimlerde öngörülerek yapılmalıdır. Camilerin ekonomik bütçeleri bakımından tercih edilecek cami halısının uzun süre boyunca kullanılacağı ve değiştirilmeyeceği de unutulmamalıdır.
 
Etiketler: cami halısı, yün cami halısı, cami halısı modelleri