06-12-2017 tarihinde eklendi, 233 kez okundu.
Peygamber efendimiz, yeryüzünde Allah’a en sevimli yerlerin camiler olduğunu bildirmiştir. Mukaddes mekanlarımız camiler aynı zamanda bulundukları şehir, ilçe, mahalle, belde ve köylerin kimliği olurlar. Bir şehrin veya bir yerin kimliği olan camilerde geçirilen vakitlerde azımsanmamalı ve cami halısı renginden cami halısı modellerine, iklimlendirme sistemlerinden ışıklandırmasına kadar camilerimizdeki her detay önemle seçilmelidir.
 
İbadet mekanlarımız olan cami ve mescidlerin her noktası göze ve gönüle hitap edebilmelidir. Aşırı ihtişamdan uzak durulmalıdır. Cami ve mescidlerin iç mekanları aşırı ihtişamdan uzak tutulmalı lakin soğukta durmamalıdır. Camiler insanın iç dünyasına huzur verebilmelidir. Cami halısı modelleri ve renkleri de işte bu noktada önem taşır. Renklerin mekanlar ve insanlar üzerindeki etkisi de göz önüne alındığında cami halısı ve mescid halısı modellerinde seçim caminin ya da mescidin ruhuna en uygun olanı olmalıdır. 
 
Cami halısı ve mescid halısı modelleri seçilirken tüy dökmeme, alev almama, antistatik ve antibakteriyel özelliklere önem verilir. Tercihiniz yün cami halısı, saflı cami halısı, seccadeli cami halısı ya da başka bir model olsa bile yukarıda saydığımız özelliklere önem vermek gerekir. 
 
Etiketler: cami halısı, saflı cami halısı, yün cami halısı