03-01-2018 tarihinde eklendi, 259 kez okundu.
Cami denilince müminin evinden sonraki adresi akla gelmelidir. Camilerimiz tıpkı evlerimiz gibi itina ile donatılıp tertemiz tutulmalıdır. İbadetlerimizin yegane adreslerinden olan camilerimizin temizliği açısından kolay temizlenebilir cami halıları tercih etmek gereklidir.
 
Çoğu zaman evlerimizde olduğu gibi camilerimizde de ilk dikkat çeken temizlik ve düzendir. Yine evlerimizde olduğu şekilde camilerimizde de temizliği en çok zaman alan ve zahmet isteyen donatılar cami halılarıdır. Sürekli olarak süpürülmesi gerektiği gibi oluşan lekelerin çıkarılması için de ayrıca zahmet verilmesi gereklidir. Cami halısı ya da mescid halınızın malzemesini bilmek temizlik için anahtardır. Sentetik halılar için ayrı ve yün halılar için ayrı temizlik malzemesi kullanmaya özen gösterilmelidir. Eğer cami halınız ya da mescid halınızı temizlerken halı modeliniz ve özelliklerini bilirseniz temizlik çalışması çok daha kolay gerçekleşebilir.
 
Cami halısı veya mescid halısı satın alırken alışveriş yaptığınız cami halısı firmasından alacağınız cami halısı modelleri ve özellikleri hakkında detaylı bilgi edinmeniz çok işe yarayacaktır. Cami halısı firmaları sattıkları ürünün özellikleri ve temizliği konusunda sadece sözlü değil aynı zamanda yazılı olarakta bilgi vermelidirler. Yeterli derecede bilgi sahibi değilseniz mutlaka cami halı firması ile iletişime geçiniz.
 
Etiketler: cami halısı, cami halı firmaları, yün cami mahısı modelleri