18-04-2018 tarihinde eklendi, 459 kez okundu.
Cami halıları ve yün cami halıları temizliğinde içerisinde ne bulundurduğu bilinmeyen kimsayal maddeler kullanmak istemiyorsanız size birkaç ürün önerebiliriz.
 
Öncelikle cami halıları temizliğine süpürerek başlamakta fayda var. Bu şekilde temizliğe başlamak halıdaki toz ve tüy gibi istenmeyen husuların halınızdan kolayca temizlenmesini sağlar. Böylelikle sonraki temizlik adımlarında yapacağınız temizliğin daha rahat ve işlevsel olmasını sağlarsınız.
 
Süpürme işlemini tamamladıktan sonra silme işlemi için arap sabunu tercih edebilirsiniz. Su ve Arap sabunu ile yapacağınız karışım sayesinde halınızı içiniz rahat bir şekilde silebilirsiniz.
 
Tercih edilen yöntemlerden biri de sirkeli su ile cami halısı temizliğidir. Sirke, içinde bulunan maddeler ile mikropları temizlemek için tarih boyunca kullanılan bir yöntemdir.
 
Temizliğinizi yapacağınız suya karbonat eklemekte, cami halıları temizliğinde kullanılan bir yöntemidir. Bu şekilde yapacağınız silme işleminde cami halınızı fazla ıslatmadan yapmaya dikkat etmelisiniz.
 
Silme işleminden sonra, halılarınızı hızlı bir şekilde kurutunuz. Cami halıları ne kadar az süre ıslak kalırsa o kadar uzun ömürlü olur.
Etiketler: cami halıları, yün cami halıları, cami halısı, cami