19-12-2017 tarihinde eklendi, 249 kez okundu.
Ülkemizi şehir şehir, ilçe ilçe, köy köy donatan camilerimizin ve mescidlerin donatıları günümüzde çok daha değer kazanmıştır. Başta cami halıları ve mescid halıları olmak üzere ibadet mekanlarımızda her donatının ayrı bir yeri vardır. Geçmişte cami halısı ve mescid halısı alırken kalite ve konfor çok fazla ön planda tutulmazdı fakat günümüzde durum böyle değil.
 
Cami görevlileri gerek cami halısının uzun ömürlü olması, gerekse sağlıklı ve kolay temizlenebilir olmasına artık çok dikkat ediyorlar. Sonuç olarak alınacak halı uzun yıllar kullanılabilmeli, kolay temizlenebilmeli ve sağlıklı olmalı. Bu nedenle de cami halısı firmaları arasında kaliteyi ön plana çıkaran firmalar doğal olarak bir adım öne çıkıyorlar. Kalite arayışımıza en iyi cevabı verebilen cami halısı firması her zaman rakiplerine nazaran en gözde firmalar arasında yerini alıyor.
 
Kaliteli halı seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğinin de çok iyi bilinmesi gerekiyor. Bu konuda hassasiyetle ve ciddiyetle araştırmalara girilmesi doğru halı tercihinin sağlanabilmesine imkan verir. Cami halısı alırken kaliteyi belirleyen unsurlar iplik cinsi, dokuma sıklığı ve teknik detaylarda gizlidir. Dikkat edeceğimiz unsurlardan birisi de kaymaz özelliğinin bulunmasıdır. Zira kaymaz özelliği bulunmayan halılar camiler ve mescidlerde ibadetler esnasında sıkıntılara sebep olabilmektedir.
 
Etiketler: cami halısı, cami halı firması, cami halı firmaları