02-12-2017 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.
Camiler ve Mescidler geçmişten günümüze yaşamımızın bir parçası olmaya devam ediyorlar. İslam alemi için ibadet mekanları olan cami ve mescitlerde geçen zaman dilimleri hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Camilerde sadece ibadet yerine getirmiyor aynı zamanda cami halısı üzerinde otururken iç dünyamızda manevi bir yolculukta yapıyoruz. Kendimizi, yanlışlarımızı ve günahlarımızı düşünüp af diliyoruz. Allah’a ve onun varlığına sığınıyoruz.
 
Yaşamımızın her anında zaman geçirdiğimiz mekanların temizliği, görünüşü hepimiz için önemlidir. Evimiz, iş yerimiz ve hatta depo gibi ikincil alanların dahi temizliğine ve görünüşlerine önem verirken ibadetlerimizi gerçekleştirdiğimiz mekanların temizliği ve görünüşleri de elbette daha büyük önem taşımakta. Minareleri ve kubbeleri ile ihtişam saçan camiler her zaman içimizde bir gurur kaynağı olmuşlardır. Minarelerinden ezan seslerinin dalga dalga yayıldığı camilerin iç mekanları da 7’den 70’e her birimiz için yaşam alanına dönüşüyor. Hal böyleyken cami halısı 'ndan kubbe işlemelerine kadar her detay ilgimizi çekiyor. 
 
Camiler ve mescidlerde ilgimizi çeken detaylardan biri de cami ve mescidlerin olmazsa olmazı halılar. Bazı camilerde yün cami halısı, bazılarında saflı cami halısı, bazılarında seccadeli cami halısı kullanılırken bazen de düz ve tek renk halılarla karşılaşabiliyoruz. Cami halısı ve mescid halısı ibadet mekanları için önemli detaylardan biri. İşte bu nedenle seçimleri yapılırken dikkat edilmeli ve özenle seçilmeli. 
 
Etiketler: cami halısı, cami halısı fiyatları, cami halısı desenleri