17-04-2018 tarihinde eklendi, 8 kez okundu.
Cami halısı ve cami yün halısı temizliği sonrasında halılarınızın ıslak bırakılması, halılarınızın çürümesine neden olabilir. Bu nedenle caminizde yapılan temizlik sonrasında halılarınızın çürümemesi için hızlı kurutma yapmanız gerekmektedir.
 
Bu nedenle caminizin tüm camlarını açarak hızlı kurutmayı sağlayabilir, caminizde klima mevcut ise klimaları da kullanarak halılarınızın hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. Halılarınızı ne kadar hızlı kurutur iseniz halılarınız o kadar uzun ömürlü olur.
 
Halı temizliğinde şampuan kullanmak temizlik açısından tercih edilen bir yöntemdir. Şampuan kullanılmasında önemli olan kullanım talimatlarının uygulanmasıdır. Şampuan tarzındaki ürünlerin genelde su içine katılarak kullanılması gerekir. Bunların kullanımlarında halının fazla ıslatılmaması gerekir. Islatmak halının ömrünün kısalmasını sağlar. 
 
Özellikle bu ürünlerin kullanılmasında inatçı lekeler için sert kıllı fırçaların kullanılması gerekir. Şampuan ile silinmesinden sonra mutlaka durulama yapılarak kurutulmalıdır. Kurumasının ardından mutlaka elektrik süpürgesi ile tekrardan süpürülür. Bu sayede halıdaki temizlik ve parlaklıkta daha çok ortaya çıkar.
 
Etiketler: cami halısı, cami yün halısı, halı