17-02-2018 tarihinde eklendi, 255 kez okundu.
Camilerimiz geçmişten günümüze şehirlerin merkezleri olmuşlardır. Yerleşimler cami çevresinde yoğunlaşırken camilerde doğan huzur ezan sesleri gibi şehrin tüm sokaklarına yayılır. Camilerdeki huzur ortamı ise manevi değerler kadar maddelerinde bütünlüğüne bağlıdır. Minaresinden kubbesine ve boydan boya tabana yayılan cami halısı da dahil olmak üzere her bir unsur camilerdeki huzur ortamının oluşmasına katkıda bulunur. 
 
Günümüzde camilerin inşasında şehrin dokusu ve nüfus yoğunluğunun dikkate alınması gerektiği gibi iç mekan donatılarının da dikkatle ve özenle seçilmesi gerekiyor. Seçiminde dikkat edilmesi gereken iç mekan donatıları arasında camilerin tabanını süsleyen ve camilerin dokusuna bütünlük katan cami halıları yer alıyor. 
 
Yün cami halısı, saflı cami halısı yahut seccadeli cami halısı gibi seçenekler ve onlarca renk arasından seçimde bulunurken caminin dokusuna uyum gibi göz ardı edilmeyecek hususlardan biride halının kalitesi olmalıdır. Kalite esasları göz önünde bulundurularak tercih edilecek halı modelinin kullanım süresince konfor ve kolaylık sunacağı da unutulmamalıdır.
 
Etiketler: saflı cami halısı, yün cami halısı, seccadeli cami halısı